poznejte nová místa

Tipy na výlet

Město Uherské Hradiště je odedávna přirozeným středem Slovácka – regionu proslulého svébytným folklórem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem, překrásnými kroji a řadou zachovalých lidových tradic. Historické jádro města bylo prohlášeno městskou památkovou zónou.

Rádi poznáváte NOVÁ MÍSTA?

Nechejte se zlákat pozoruhodnými památkami, přírodními krásami, folklórem, vínem, ochutnejte proslulé ovocné destiláty, speciality místní kuchyně a zažijte tradiční moravskou pohostinnost.

kUNOVICE

Letecké muzeum

V Leteckém muzeu v Kunovicích nejsou mezi návštěvníky a vystavenými exponáty žádné bariéry. V rámci jednoho vstupného se můžete podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice a nasát leteckou atmosféru. Expozice dokumentuje leteckou historii a leteckou výrobu, která dodnes hraje významnou roli na východní Moravě. V expozici je několik skutečně unikátních letounů, prototypů a letounů se zajímavou historií, které nikde jinde než v Kunovicích nenaleznete.

Vzdálenost z hotelu: 3 km

Staré město u uherského hradiště

Kovozoo

je jediná kovová zoo v Evropě. Nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu. Svojí propracovaností a dokonalostí překvapují mnoho našich návštěvníků. V současné době KOVOZOO obývá více než 250 zvířat a stále se rozrůstá.

Vzdálenost z hotelu: 8 km

Modrá

Archeoskanzen

Archeoskanzen Modrá – Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště na silnici Staré Město Velehrad. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem. Přijeďte a poznejte naši dávnou minulost.

Vzdálenost od hotelu: 8 km

Modrá

Živá voda

Expozice ukazuje život sladkovodních ryb ve vnitřních i venkovních prostorách. Unikátem je tady průchozí tunel pod rybníkem.

Vzdálenost od hotelu: 8 km

Velehrad

Nejznámější poutní místo

Velehrad s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje je nejvýznamnějším poutním místem na Moravě. Zároveň je nejznámějším poutním místem v celé naší zemi. Bazilika byla zařazena mezi národní kulturní památky. Každoročně se na Velehradě koná pouť, které se účastní desetitisíce poutníků.

Vzdálenost od hotelu: 9 km

Vlčnov

Jízda králů

Nedaleký Vlčnov proslul slováckou Jízdou králů. Historická podívaná se koná vždy ke konci května a je zapsána na seznamu světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Vzdálenost z hotelu: 12 km

Kunovice

Jízda králů

Jízda králů má v Kunovicích dlouholetou tradici. Jde o obyčej patrně předkřesťanského původu. První písemná zmínka o konání této slavnosti v Kunovicích je z roku 1897. Již v roce 1771 je doložena její obdoba při příležitosti návštěvy císaře Josefa II. na kunovické faře a jeho následného doprovodu do Uherského Hradiště. Šlo o takzvané banderium – skupina místních chlapců, kteří na vyzdobených koních doprovázeli významné osoby, ať světské nebo církevní, při jejich návštěvě obce.

Vzdálenost z hotelu: 1,5 km

Buchlovice

Hrad i zámek

Zhruba 13 kilometrů od Uherského Hradiště se nachází okouzlující barokní zámek Buchlovice s rozsáhlým parkem. Patří k nejvýznamnějším šlechtickým sídlům u nás. Vedle obce byl na kopci postaven majestátní hrad Buchlov, který se řadí k jedněm z nejstarších hradů na Moravě. V okolí Buchlovic najdete řadu vyhlášených moravských vinic.

Kroměříž – hodonín

Baťův kanál

Baťův kanál spojuje Kroměříž se slováckým Hodonínem. Výlet lodí po kanálu je nezapomenutelným zážitkem. Kanál po stranách lemuje 80 km cyklostezek, které poslouží všem nadšeným cyklistům. Cyklostezka je vhodná pro dálkové cyklisty, rodiny s dětmi, in-line bruslaře, seniory a tělesně postižené, kteří ocení takřka absolutní rovinu a přehledný terén, z převáné části po asfaltovém povrchu. Trasa nabízí ideální spojení plavby s cykloturistikou. Návštěvníci tak mohou např. na kole vyjet na delší výlet jedním směrem a zpět se svézt výletní lodí, která je přizpůsobena pro přepravu kol. Na stezku navazuje i síť oblíbených Moravských vinařských stezek.

Luhačovice

Kolonáda

Největší moravské lázně s tradicí lázeňské péče již od 17. století leží v údolí říčky Šťávnice. Krásnou přírodu Bílých Karpat doplňuje kolonáda, rozlehlé parky s fontánami a upravenými vycházkovými cestami, pavilony, léčivé prameny a především řada staveb známého architekta Dušana Jurkoviče.

Vzdálenost z hotelu: 30 km

Zlín

Baťovo město

Zlín je krajským městem. Odkaz a stopy Tomáše Bati zde najdete na každém kroku, ať už jde o funkcionalistickou architekturu nebo tradiční cihlové domky. Baťův mrakodrap nabízí pohled na město z výšky. Za návštěvu stojí i Muzeum Jihovýchodní Moravy věnované převážně historii obuvnictví.

Vzdálenost z hotelu: 30 km

Zlín

ZOO – pohlaďte si rejnoka

Několik kilometrů od Zlína se nachází jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice. Expozice jsou uspořádané podle kontinentů a zvířata od návštěvníků oddělují jen minimální bariéry. Zlínská zátoka rejnoků je evropským unikátem. Můžete si v ní rejnoky nejen nakrmit, ale i pohladit.

Vzdálenost z hotelu: 35 km

kroměříž

Hanácké Athény

Kroměříži se pro unikátní soubor architektonických památek a půvabných zahrad přezdívá „hanácké Athény“. Kroměřížské zahrady a Arcibiskupský zámek jsou zapsány do seznamu chráněných památek UNESCO. Za návštěvu stojí také Biskupská mincovna, která obsahuje největší sbírku mincí ve střední Evropě.

Vzdálenost z hotelu: 34 km

bílé karpaty

Stvořené pro turistiku

Máte-li rádi nádhernou přírodu, zavítejte za krásami chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Poblíž největšího vrcholu Velké Javořiny (970 m) se nachází prales s porosty javoru, buku a jasanu. Oblast Bílých Karpat je protkána tajemnými lokalitami místních historických léčitelek, tzv. Žítkovských bohyní.

Vzdálenost z hotelu na Velkou Javořinu: 32 km